Op 16 september worden de nieuwe cultuurlaureaten bekendgemaakt. U kan vanaf vandaag stemmen voor de publieksprijs. We stellen alle 11 genomineerden voor. Vicky Roels mag de spits afbijten.
Verkiezing cultuurlaureaat
Midden september, bij de start van het nieuwe culturele seizoen, worden de nieuwe cultuurlaureaten bekendgemaakt. Dit jaar worden er 4 prijzen uitgereikt: de carrièreprijs, de juryprijs, de publieksprijs en – voor het eerst – de jong talentprijs. Die nieuwe talentprijs verklaart ook de erg jeugdige, ietwat eigenzinnige selectie van genomineerden. De gemiddelde leeftijd van de 11 kandidaten is… net 30 jaar!
Stemmen voor publieksprijs
De carrièreprijs, jong talentprijs en de juryprijs worden gekozen door de werkgroep en het dagelijks bestuur van de cultuurraad, aangevuld met een jurylid. De publieksprijs wordt – uiteraard gekozen door het publiek. Stemmen kan vanaf vandaag (hier klikken) en daarom stellen we u vanaf nu de genomineerden voor. De eerste in het rijtje is pastellist-beeldend kunstenaar Vicky Roels.
Vicky Roels
Vicky Roels (45) kent u misschien als bestuurder van VDBS beveiligingen. Daar leidt ze de financiële kant van het bedrijf in de Denen in goede banen. Vicky groeide op in Lochristi, doorliep er de gemeenteschool met de grote droom in gedachten daarna een kunstrichting te volgen in Sint-Lucas Gent. Maar het werd eerst humaniora bij de “blauwkes” en daarna de richting ”Grafische Technieken' Ze leerde er ontwerpen maken en tekenen en kon zich zo toch creatief uitleven. Maar hier bleef het niet bij. Vicky volgde avondonderwijs, waar ze onder meer tekenlessen kreeg van beeldhouwer Hugo Van der Vekens. Het potlood werd vrij snel geruild voor soft pastelkrijtjes. Het waren de expressieve kleuren en de schilderachtige wijze waarop met deze kon worden gewerkt, die haar aanspraken.
“Corona deed me beseffen wat ik het allerliefste wou doen. Ik wou mijn artistiek talent niet langer verborgen houden en er mee naar buiten komen. Ondertussen ben ik ook student aan de academie van Sint-Niklaas, waar ik 8 lesuren per week volg in het atelier te Nieuwkerken-Waas. In september start ik aan mijn derde academiejaar” aldus Vicky.
Ondertussen is kunst voor Vicky een bijberoep en nam ze aan tal van tentoonstellingen deel. Haar werken kon je o.m. bewonderen tijdens de 3 edities van Kunst achter Glas (van ’20, ’21 en ’22) en ook dit jaar neemt ze opnieuw deel. Maar ook de bezoekers van Kunst promenade Gent Portus Ganda (in ’21 en ’22) en van Cultuur verbindt mensen (in JH lodejo in september ’22) konden al kennismaken met haar talent.
Tijdens de maanden april, mei en juni fleurden 14 pasteltekeningen van Vicky de gang van het gemeentehuis op. Over die werken zei Vicky:
“Het zijn ingelijste momentopnames die niet alleen mijn zoektocht naar een eigen stijl tonen, maar evenzeer expressie weerspiegelen van hoe ik mezelf voelde. Bloemen en landschappen breng ik met een unieke kleurencombinatie waar ik – en naar ik hoop ook anderen – alleen maar vrolijk kunnen van worden. Ook mijn eigen artistiek parcours duikt op in mijn pastelwerk. Zo is er een trompet te zien waarmee ik de bladzijde als muzikant omsla.” Want Vicky was jarenlang ook muzikant bij de Koninklijke harmonie Willen Is Kunnen.
Kunst aan de Gang was meteen haar eerste solo expositie en ondertussen signeert Vicky haar werk met het pseudoniem “Victoria”. En die werken kan je ook op haar website “victoriapastels” ontdekken (hier klikken https://www.victoriapastels.com/ ) .
Binnenkort neemt Vicky deel aan Ambrosiana en – samen met de andere kunstenaars van Lo-art – stelt ze eind oktober tentoon in de kerk van Zeveneken.
Stemmen voor Vicky?
Wilt u voor Vicky stemmen? Elke inwoner, binnen én buiten Lochristi, kan zijn of haar stem maximaal één keer uitbrengen. Houd daarvoor je rijksregisternummer bij de hand en klik op volgende link om je stem uit te brengen (hier klikken).















