Home » Blog » Freddy De Wilde: na Dodentocht nu ook spaghettiavond voor Waka Waka for Africa

Freddy De Wilde: na Dodentocht nu ook spaghettiavond voor Waka Waka for Africa

In augustus stapte Freddy De Wilde de Dodentocht en liet zich sponsoren om deze keer Waka Waka fot Africa te steunen. Nu organiseert hij, samen met het bestuur van het project, op 2 februari een spaghettiavond ten voordele van het goede doel.

Dodentocht voor Waka Waka for Africa

Op 11 en 12 augustus stapte Freddy De Wilde – tot de zomer van 2020 nog onderwijzer (en afdelingsverantwoordelijke) van GBS Lochristi-Beervelde – opnieuw de Dodentocht. Het was zijn 8 ste deelname, al stapte hij in 2021 ook nog de lightversie. Sinds 2015 koppelt Freddy zijn deelname ook telkens aan een goed doel, meestal gerelateerd aan kinderen. Dit jaar was dat Waka Waka for Africa.

Kleinschalig schoolproject in Ivoorkust

Al 13 jaar steunt GBS Lochristi-Beervelde een kleinschalig schoolproject in Assouindé, Ivoorkust Afrika. Jaarlijks trekt het comité achter dit project naar Ivoorkust om er het lokale schooltje, met de opbrengst van benefietavonden en de financiële steun van het GROS, uit te breiden.

In al die jaren werd al heel wat bijgebouwd: verschillende klaslokalen, een medische post, een mooie “open” refter, een bibliotheek, sanitaire blokken, een sportterrein…  Maar er is nog behoefte aan bijkomende lokalen en ook enkele herstellingswerken dringen zich op. Daarvoor is geld nodig en dat viel niet in dovemansoren bij Freddy De Wilde!

Spaghettiavond op 2 februari

Via sponsoring haalde Freddy met zijn heroïsche tocht al een mooi bedrag op. Om de opbrengst nog wat verder op te krikken, organiseert hij nu – samen met het bestuur van Waka Waka for Africa – een spaghettiavond. Die vindt plaats op vrijdag 2 februari in de refter van GBS Lochristi. Wie mee wil aanschuiven wordt tussen 18.30 uur en 19.30 uur verwacht. Deelnemers (vanaf 13 jaar) betalen 18 euro en krijgen daarvoor niet enkel een lekkere spaghetti, maar kunnen voordien genieten van een heerlijk aperitiefje. Kinderen (van 6 tot 12 jaar) betalen slechts 12 euro voor hun aperitiefje en hun bordje pasta. Bovendien is er de keuze tussen een gewone bolognaise en een veggie spaghetti. Wie nadien nog een nagerechtje lust (rijstpap of een stukje vlaai op grootmoeders’ wijze), kan dat ter plaatste bestellen en betalen.

Takeaway

Voor wie die avond niet vrij is, of toch liever thuis eet, is er ook een takeaway formule. Ook daarbij is er de keuze tussen bolognaise en veggie. Een afhaalportie voor volwassenen (vanaf 13 jaar) kost 15 euro. Voor een portie voor kinderen (6 t/m12 jaar) betaalt u 10 euro. Uw bestelling zal, vacuüm verpakt, klaarstaan en kan afgehaald worden tussen 17.00 uur en 18.30 uur.

Praktisch

Vooraf inschrijven of bestellen is vereist en kan tot en met zondag 28 januari via de link onderaan dit artikel. Betaling van uw bestelling of reservatie gebeurt dan via overschrijving. Consumpties tijdens de spaghettiavond (dranken, dessert, …) kunnen contant of via de bank app betaald worden. De opbrengst van de hele avond gaat integraal naar Waka Waka for Africa. Het eetfestijn gaat door in de refter van GBS Lochristi (Koning-Boudewijnlaan 8, 9080 Lochristi) die u bereikt via de ingang aan de fietsenstalling. Op de spaghettiavond zal ook de cheque overhandigd worden met de opbrengst van Freddy’s Dodentocht en het eetfestijn.

Inschrijven of bestellen? Hier klikken

(Foto's en afbeeldingen © Bennie Vanderpiete, Waka Waka for Africa en Homescreenify/Unsplash)