Het Plantjesweekend 2026 vindt dit weekend plaats. Dit evenement is gericht op het verkopen van azalea’s met voorop ‘Kom op tegen Kanker’.
Elke aankoop draagt bij aan onderzoek naar doeltreffendere behandelingen en betere zorg voor kankerpatiënten. De plantjes zijn milieuvriendelijk geteeld en kosten 10 euro. Je kunt je aanmelden als vrijwilliger of een team opstellen om de plantjes te verkopen. Hier zul je ze vinden vlakbij supermarkten en grote winkels.

Update van KOTK 20/09/2026: “Het Plantjesweekend voor Kom op tegen Kanker zit erop. Duizenden vrijwilligers trokken dit weekend over heel Vlaanderen de straat op om de bekende azalea’s te verkopen. Onder hen opvallend veel nieuwe en jongere vrijwilligers. Maar liefst 520 mensen meldden zich voor het eerst aan en er kwamen 29 nieuwe verkoopteams bij. In totaal gingen 330.078 plantjes over de toonbank, goed voor een recordopbrengst van 3.300.780 euro. Hiermee zet Kom op tegen Kanker zich in voor minder kanker, meer genezing en de beste zorg voor mensen met en na kanker.”









