Home » Blog » Buurtpleintje Dennenhof ingehuldigd

Buurtpleintje Dennenhof ingehuldigd

Gisteren 13 juni opende het bestuur het buurtpleintje in een zijstraat van de Nieuwstraat. Vroeger werden hier bloemen geteeld. Het weterbekken kreeg een prominente plaats. Het is meteen het 51ste en er volgt er nog eentje in het Biezenhof in Beervelde.

Het pleintje is een rust- en ontmoetingsplek en kwam er na een lang traject, dat startte in 2021. Het is uitgerust met een vogelnestschommel, klimpiramide, trampolines, glijbaan en verschillende evenwichtselementen. Zitplekken zijn ook geïntegreerd in het ontwerp.

Het kwam tot stand met inspraak van de buurt en straalt biodiversiteit uit. Met 3.800 m² is dit een groot buurtplein. Voor dit project werd 150.000 euro uitgetrokken. In deze wijk wonen vooral jonge gezinnen met kinderen. Het wordt beheerst door een waterput van de oude bloemisterij, die rust uitstraalt.

De burgemeester knipte het lint door en de buurt kon genieten van een drankje en een ijsje, verzorgd door buurtcomité Kasseitje.

‘Lochristi wil met dit buurtpleintje ontspanning en natuur dichterbij brengen. Het buurtpleintje Dennenhof geeft buurtbewoners een plek om elkaar te ontmoeten, te ontspannen en te spelen’ aldus schepen Droesbeke.