Home » Blog » Sport dit weekend

Sport dit weekend

Er werd alleen niet gevoetbald dit weekend maar wel gecrost. De voetbalwedstrijden werden meestal uitgesteld. We namen ook afscheid van Gijs na een carrière van 14 jaar.

Wielrennen

Gijs Van Hoecke (34) die vroeger in Zaffelare woonde heeft afscheid genomen van zijn professionele periode in het wielrennen. In 2012 werd hij wereldkampioen koppelkoers met Kenny De Ketele. Het was geen veel winnaar maar meesterknecht in de ploeg Intermarché Wanty, die nu samengaat met Lotto.

Alicia Franck (31) resideerde ook in Lochristi en kwam na klierkoorts en een lange onderbreking aan de start van het BK Veldrijden in Beringen. Het was haar eerste wedstrijd en ze werd 9de. Ze was geen partij voor kampioene Norbert Riberolle. Hopelijk gaat het voor de rest van het seizoen weer de goede richting uit. Alicia maakt deel uit van de ploeg Lotto X-Oats Athleters For Hope van Marc Herremans. Ploeggenote Kiona Crabbé werd knap derde.

Shanyl De Schoesitter (19) werd Belgisch kampioene U23 en 8ste in de wedstrijd, waar ook de elite aan de start kwam. Shanyil heeft al vele titels behaald en dit jaar stond ze op de hoogste trede bij de beloften.

Voetbal

Geen amateurvoetbal dit weekend. In provinciale werden ook alle wedstrijden uitgesteld.

In 2A zou Zaffelare het opnemen tegen Massemen. Lochristi – Sleidinge eveneens uitgesteld.

In 3A nam Wachtebeke het niet op tegen Mariakerke. In 3E moest Beervelde op bezoek bij Melsen maar ook die wedstrijd kon niet gespeeld worden.