Home » Blog » De grote winnaar van de GP Florian Vermeersch is… Lochristi!

De grote winnaar van de GP Florian Vermeersch is… Lochristi!

De Nederlander Piotr Havik is de eerste naam op de erelijst van de GP Florian Vermeersch. Maar – geholpen door het zonnige weer – kende deze eerste editie een mooie belangstelling met zeer veel sfeer langs het parcours.

Het was van 24 mei 2018 geleden dat er nog koers was in Lochristi. Toen was onze gemeente de startplaats van de 2de rit – van Lochristi naar Knokke – van de Baloise Belgium Tour of de Ronde van België. 2018 was ook het jaar dat Florian overstapte naar de opleidingsploeg van Lotto Soudal. In 2020 zou hij een profcontract krijgen bij de Belgische wielerformatie en sindsdien reed hij een paar knappe uitslagen bij mekaar. Vooral in de (Vlaamse) voorjaarsklassiekers maakte hij indruk. Onvergetelijk is zijn tweede plaats in 2021 – bij zijn debuut – in een heroïsche Parijs-Roubaix.
Het was mee de aanleiding voor het oprichten van een eigen supportersclub die de GP Florian Vermeersch in het leven riep.

Groot deelnemersveld en VIP

 Maar liefst 25 nationale en internationale ploegen, met vooral eliterenners zonder contract en U23-renners, kwamen opdagen voor de wedstrijd. En terwijl zij zich opwarmden en voorbereidden op de wedstrijd, verzamelden een 150-tal Vips in het Fazantenhof voor een smaakvolle brunch. Zij kregen dan ook nog (onverwacht) bezoek van premier Alexander De Croo en senaatsvoorzitster Stefanie D’Hose.

Vanaf 13 uur nam de drukte in de Bosdreef toe en beetje bij beetje verzamelden de 169 renners aan de groene Argenta startboog Daar mocht Florian Vermeersch dan, stipt om 13.30 uur, het indrukwekkende peloton op pad sturen. Na een passage door het dorp ging de koers dan echt van start in de Hijftestraat.

Lance Decabooter wint de prijs “Café ’t Tonneke”

10 rondjes en 8 prijzen in natura

10 rondjes, of 153,5 km, moesten de renners in het totaal afleggen.  De finish lag in de Verleydonckstraat, net voor het rond punt waar ook de tent van wijkkermis Hoeksken Meivelling stond. Elke ronde passeerden de renners er 2 maal. Daar was dus het kloppend hart van de GP en heel wat koersliefhebbers die er verzamelden om naar de wedstrijd te kijken.

Vanaf het einde van de 2de ronde – tot en met de voorlaatste ronde – was er bij elke passage aan de finish een tussenspurt met een mooie prijs in natura voor de primus. Lance Decabooter was de eerste winnaar en keerde huiswaarts met een prijs geschonken door Café ’t Tonneke. Guillaume Seye won “de prijs La Valerie”.

Kamiel Notebaert voor Robbe Willemsens

De wedstrijd

In ronde 6 versnelden de – zeer bedrijvige – Robbe Willemsens en Kamiel Notebaert. Zij reden een hele tijd voorop en enkele renners maakten de oversteek naar het leidend duo. Die 7 zouden het niet uitzingen tot aan de meet, maar ze braken de koers wel open.

Gullaume Sey keerde huiswaarts met de prijs “La Valerie”

In de negende ronde ontstond er dan een kopgroep van 5 renners, en die namen tot 35 seconden voorsprong. Het vijftal werkte goed samen en het peloton kwam nauwelijks dichterbij. Toen in de laatste ronde het achtervolgend peloton dan nog eens in 2 brak door een valpartij, was het duidelijk dat de winnaar bij de 5 vluchters zat. “Let op voor Piotr Havik, die erg snel” fluisterde een kenner ons aan de meet in het oor. En hij had het bij het rechte eind. De Nederlander kwam met kleine voorsprong als eerste over de meet. Rico Van Damme en Timothy Claeys legde even later beslag op dichtste ereplaatsen.

“De koers verbindt”

De publieke belangstelling aan de meet was zeer groot. Uiteraard kwamen heel wat sponsors kijken naar het evenement dat ze steunden, maar vooral heel wat koersliefhebbers zakten af naar de Verleydonckstraat. Ook langs het parcours was er heel wat belangstelling met – opvallend – ook heel wat buren en vrienden die samenhokten om de renners aan te moedigen. Tafeltjes en stoelen werden op de oprit geplaatst en men maakte er – geholpen door het zonnige weer – samen een gezellige en sfeervolle namiddag van.

Podiumceremonie

Na de aankomst moesten de nodige podiumelementen nog gebracht en opgesteld worden, maar daarna kon de “céremonie protocollaire” aan de tent van Hoeksken Meivelling plaatsvinden. Brouwerij Haeseveld schonk bierpakketten en de winnaar kreeg een mooie hesp van Duroc D’Olives.

Piotr Havik won met kleine voorsprong

Florian Vermeersch

Ook Florian Vermeersch kwam de winnaars feliciteren. De renner uit Zaffelare vertrekt later deze week naar de Sierra Nevada en hoopt eind juli zijn wederoptreden te doen in de Ronde van Wallonië.

Tom De Grauwe

“Ik ben enorm tevreden” aldus schepen Top De Grauwe na de podiumceremonie. “Je voelde “de vibe” in heel Lochristi. Zelf ging ik langs in het centrum van Lochristi en zag dat de koers leefde! Ook in Hijfte zag ik heel wat belangstelling. Die 2de editie? Dat is quasi een zekerheid en vermoedelijk terug op Pinkstermaandag. We zijn vertrokken voor jaren.”

De eerste GP Florian Vermeersch teerde op heel wat enthousiasme. De organisatie was niet feilloos – hier en daar is er zeker ruimte voor verbetering – maar werd goed onthaald in Lochristi.
Op naar de tweede editie in 2025!

Fotoreeks
Lochristinaar was met 2 fotografen aanwezig om de koers en de sfeer langs het parcours in beeld te brengen.. Geniet van de beelden van Sofie De Coninck en Bennie Vanderpiete.